Piklebal ČR

Jodi a Lenka - setkání v AmsterdamuV roce 2015 Lenka Mišičková, trenérka stolního tenisu z Hradce nad Moravicí navštívila Windsor v Kanadě, kam jí pozval známý, vítěz Mistrovství USA státu Michigan původem Slovák, nyní Kanaďan Jan Vlček. Jan vzal Lenku na piklebalový trénink, kde měla možnost si s ním zahrát a poprvé si tento sport vyzkoušet. A byla to láska na první pohled.

Díky organizátorům turnaje v Amsterdamu se daly Lenka a Jodi dohromady prostřednictvím facebooku. Jodi pomohla dětem z FIT Sports Clubu v Opavě a v Hradci nad Moravicí a zapůjčila pro výuku piklebalu na Sever Moravy a do Slezska několik raket a míčků. Poprvé si tak mohli mládí zájemci tento sport vyzkoušet v létě roku 2015 na Letní sportovním kempu v Hradci nad Moravicí. Poněvadž se jim hra velice líbila, od nového školního roku 2015/2016 poprvé dostala mládež možnost se seznamovat se základy tohoto sportu v kroužcích v Hradci nad Moravicí a v Opavě.

Na jaře v roce 2016 došlo k zásadnímu zlomu, vznikl facebook, twitter a instagram Pickleball Czech a vytvořeny nové www stránky www.pickleballczech.cz s velkou pomocí prezidenta Ukrajinské asociace piklebalu Američana Davida Conovera. Cílem bylo prostřednictvím těchto sociálních médií informovat veřejnost, zájemce nebo skupiny o tomto novém sportu.

Celebration gold medals in England
Rok 2016 byl pak rokem velkých úspěchů na přelomu dubna a května se uskutečnil na Floridě největší světový turnaj US OPEN Championship a i Česká republika měla zde své zastoupení a získala historicky první medaili na tomto turnaji. Lenka Mišičková v kategorii Singles Age vyhrála stříbrnou medaili. Další úspěchy na sebe nedaly dlouho čekat. Na následujícím International Tournament v Amsterdamu získala česká hráčka stříbro ve čtyřhře žen se spoluhráčkou holanďankou Jolandou Klaasen. Konec sezóny pak ozdobila Lenka dvěmi zlatými ve dvouhře a smíšené čtyřhře se Španělem Leonardo Gonzalesem a jednou bronzovou ve čtyřhře žen s Američankou Katherine Holmquist z Mezinárodního turnaje na Ukrajině.

Na podzim se pak uskutečnil největší outdoorový turnaj ve španělském Madridu, kde se Lenka Mišičková stala nejúspěšnější účastnicí. Získala zde dvě zlaté medaile ve smíšené čtyřhře Leonardo Gonzalesem a Elaine Shallcross z Anglie. Poslední turnaj tohoto roku byl organizován v anglickém Stratford upon Avon, kde naše hráčka navázala na předchozí úspěchy a získala dvě zlaté (mix doubles s Leonardo Gonzalesem a women doubles s Elaine Schallcross a jednu stříbrnou medaili.