O nás

Chcete vyzkoušet nový sport? A slyšeli jste o piklebalu, neboli americkém tenisu,  kterému na naší zeměkouli propadá každodenně stále více a více fanoušků?

Piklebal je nejrychleji se rozvíjející sport na světě. Téměř 400 tisíc hráčů a hráček po celém světě propadlo této mladé sportovní aktivitě, jehož kolébkou jsou Spojené státy americké. Kromě USA, Kanady, Austrálie, Indie, Nového Zélandu se v současnosti v Evropě hraje v Anglii, Belgii, Finsku, Francii, Holandsku, Španělsku, Ukrajině, Irsku a nyní také v České republice. Tato hra spojuje v sobě to nejlepší ze stolního tenisu, tenisu a badmintonu a díky jedinečným vlastnostem míčku umožňuje hrát opravdu kdekoliv a kdykoliv – v hale, venku, na betonu. Poněvadž je to aktivita nenáročná na prostory, lze jí provozovat na kurtu velikosti badmintonového hřiště a využívají se dvě formy; indoor (vnitřní) a outdoor (venkovní). Velmi populární je v zámoří čtyřhra, nicméně můžete si zahrát také dvouhru nebo smíšenou čtyřhru.

Český piklebal je komunita lidí, která pomáhá rozvoji a rozšíření nejrychleji se rozvíjejícího sportu na světě Piklebalu v České republice. Naše stránky jsou nové a ovšem neustále budeme přidávat spoustu skvělých novinek. V případě zájmu o tento sport nás můžete kontaktovat.